حساباتو تیک کن

خیابان ولیعصر - روبروی پارک ملت - برج سایه - طبقه هفتم - واحد یک

مشاور مالیاتی کیست و چه وظایفی به عهده دارد؟

مشاوره مالیاتی آنلاین و تلفنی

مشاور مالیاتی، کسی است که می‌تواند به شما برای کاهش بدهی مالیاتی، افزایش سرمایه گذاری و مدیریت بهتر کسب و کارتان کمک می‌کند. مشاوران مالیاتی با دانش تخصصی که در زمینه قوانین مالیاتی ایران دارند، می‌توانند به شما برای ارائه اظهارنامه مالیاتی، پرداخت به موقع مالیات و کاهش بدهی مالیاتی کمک کنند. اغلب، این دسته از افراد در زمینه‌هایی مانند قوانین مالیات یا حسابداری به طور خاص آموزش دیده‌اند. بسته به حیطه کاری و مهارت و تجربه مشاور مالیاتی، هزینه استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی متفاوت است. اگر در مورد مالیات، سرمایه گذاری یا برنامه مالی بلندمدت خود به کمک بیشتری نیاز دارید، مراجعه به یک مشاور مالیاتی متبحر قطعا به شما کمک خواهد کرد.

جهت مشاوره مالیاتی رایگان فرم زیر را تکمیل کنید

مشاور مالیاتی کیست؟

مشاوران مالیاتی متخصصانی هستند که در قانون مالیات و مشاوره مالی تخصص دارند. این افراد به مشتریان در مورد اظهارنامه مالیات بر درآمد و طیف وسیعی از مسائل مالی، از جمله مالیات عملکرد دارایی مشاوره می‌دهند. یک مشاوره مالیاتی خوب باید از آخرین الزامات مالیاتی و تغییرات قانون در ایران و در زمینه مورد نیاز شما، مطلع باشد.

با توجه به اینکه قوانین مالیاتی کسب و کارهای مختلف، پیچیده‌تر از قوانین مالیاتی افراد مستقل است، کمک گرفتن از یک مشاور مالی می‌تواند به از جریمه‌های مالیاتی و کاهش مالیات پرداختی، کمک زیادی کند.

خدمات مشاور مالیاتی شامل چه مواردی می‌شود؟

مشاوران مالیاتی خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تهیه اظهارنامه مالیاتی: مشاوران مالیاتی اطلاعاتی مانند درآمد و هزینه را از مشتریان خود دریافت می‌کنند تا بدهی مالیاتی را محاسبه کنند. پس از محاسبه، مشاور مالیاتی اظهارنامه‌ای را به نهاد نظارتی مربوطه ارسال می‌کند.
  • تحقیق در مورد قوانین مالیاتی: برای اطمینان از پیروی از آخرین مقررات، مشاوران مالیاتی باید مجلات قانون مالیات را مطالعه، در سمینارها شرکت و با سایر متخصصان مالیاتی ارتباط برقرار کنند. مهارت‌های پژوهشی با حصول اطمینان از اینکه مشتریان از قانون پیروی و مبلغ صحیح مالیات را پرداخت می‌کنند، به نفع سازمان‌ها است.
  • کمک به مشتریان در برنامه ریزی مالیاتی: یک مشاور مالیاتی ممکن است استراتژی‌هایی را برای کاهش درآمد مشمول مالیات، استفاده از معافیت‌های مالیاتی یا به تعویق انداختن مالیات‌ها به تاریخ بعدی پیشنهاد کند.
  • به حداقل رساندن بدهی مالیاتی: این متخصصان حسابداری به مشتریان خود کمک می‌کنند تا بدهی مالیاتی خود را به حداقل برسانند. این راهنمایی ممکن است کسورات موجود یا انواع درآمد برای گزارش را پوشش دهد.
  • رسیدگی به مالیات بر درآمد املاک اجاره‌ای
  • کمک به مدیریت مالیات بر عایدی سرمایه

 مشاوران مالیاتی معمولاً برای شرکت‌های مشاوره مالی، شرکت‌های حسابداری دولتی یا سازمان‌های دولتی کار می‌کنند.  در بسیاری از موارد، شما می‌توانید از خدمات مشاور مالیاتی هم به صورت آنلاین، هم تماس تلفتی و هم مراجعه حضوری بهره‌مند شوید. 

چگونه مشاوره مالیاتی بگیریم؟

مشاوران مالیاتی دارای طیف وسیعی از تخصص‌ها و صلاحیت‌های مختلف هستند، بنابراین مهم است که هنگام انتخاب یکی از آنها، به مواردی توجه داشته باشید. اگر قادر به استخدام یک مشاور مالیاتی نیستید و یا نمی‌توانید یک شرکت مشاوره مالیاتی نزدیک به محل کار خود پیدا کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.  مشاوره آنلاین مالیاتی شکل راحت‌تری از مشاوره مالیاتی است که به شما امکان می‌دهد فقط از طریق اینترنت با مشاور خود در ارتباط باشید و سوالات خود را از او بپرسید.

هنگامی که به دنبال مشاور مالیاتی هستید، به این نکات توجه کنید:

  • پیشنهاد و توصیه دیگران: شاید بهترین راه برای مواجهه با توصیه‌های مشاور مالیاتی صحبت با دوستان و افرادی باشد که از خدمات آن استفاده کرده‌اند. با صحبت کردن با فردی که به او اعتماد دارید، می‌توانید مطمئن شوید که راهنمایی‌هایی که دریافت می‌کنید قابل اعتماد است. علاوه بر این این روش، تعدادی منبع آنلاین وجود دارد که می‌تواند به شما در یافتن یک مشاور مالیاتی کمک کند.
  • اعتمادسازی: وقتی به دنبال مشاوره مالیاتی آنلاین و یا حضوری هستید، باید به ویژگی‌های کلیدی مانند اعتمادسازی توجه داشته باشید. به طور خاص، مطمئن شوید که می‌توانید به راحتی با آنها تماس بگیرید و به اندازه کافی به آنها اعتماد کنید تا تمام سوابق مالی و مالیاتی شخصی خود را به آنها تحویل دهید.
  • مهارت‌های ارتباطی: علاوه بر این، ویژگی کلیدی یک مشاور مالیاتی خوب، مهارت‌های ارتباط نوشتاری و کلامی عالی است. مشاوره مالیاتی آنلاین یا حضوری باید به طور ساده و قابل فهم تمام شرایط مالیاتی شما را ارزیابی کرده و گزارشی از وضعیت در اختیار شما قرار دهد. این امر برای اطمینان از درک کامل استراتژی مالیاتی که در موقعیت شما اجرا می‌شود بسیار مهم است.

هزینه خدمات مشاوره مالیاتی چقدر است؟

هزینه خدمات مشاور مالیاتی بسیار متفاوت است، زیرا بر اساس چند عامل مختلف تعیین می‌شود. جالب است بدانید که موقعیت جغرافیایی، یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت مشاوره مالیاتی است. زیرا هرچه هزینه زندگی بالاتر باشد، قیمت این مدل از خدمات نیز بیشتر می‌شود. عامل دیگر پیچیدگی و وضعیت مالیاتی شما است. به طور خلاصه، هرچه برای انجام امور مختلف نیاز به مراجعه بیشتری داشته باشید، هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید. علاوه بر این موارد، اگر برای مسائل مالیاتی کسب و کار شما نیاز به تخصص و دانش خاصی نیاز باشد، هزینه خدمات باز هم افزایش خواهد یافت.

مشاور مالیاتی چه مهارت‌هایی دارد؟

آشنایی با قوانین مالیاتی

این مهارت به توانایی مشاور مالیاتی در تفسیر قوانین مالیاتی و مشاوره به مشتریان در مورد بهترین راه برای مدیریت بدهی مالیاتی اشاره دارد. مشاوران مالیاتی موفق روش‌هایی را برای پرداخت مالیات و اطمینان از عملکرد بر اساس قوانین، پیشنهاد می‌کنند.

تجزیه و تحلیل مالی

تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی و اظهارنامه‌های مالیاتی یکی دیگر از مهارت‌های کلیدی برای حرفه مشاوره مالیاتی است. این مهارت به متخصصان حسابداری این امکان را می‌دهد تا  فرصت‌هایی که منجر به کاهش مالیات می‌شوند را شناسایی و به صاحبان کسب و کار پیشنهاد کنند.

برنامه ریزی مالیاتی

مشاوران مالیاتی پرداخت‌های مالیاتی را پیش‌بینی می‌کنند و برنامه‌های مالیاتی سفارشی را برای مشتریان بر اساس اهداف و نیازهای خاص آنها توسعه می‌دهند.

پژوهش

توانایی تحقیق در مورد قوانین و مقررات مالیاتی یکی دیگر از مهارت‌های کلیدی است که مشاوران مالیاتی باید داشته باشند. این توانایی به مشاور مالیاتی اجازه می‌دهد تا در مورد تغییرات در قوانین مالیاتی آگاه باقی بماند و فرصت‌هایی را برای به حداقل رساندن مالیات پرداختی را شناسایی کند.

مزایای استخدام مشاور مالیاتی چیست؟

آگاهی از روش‌های کاهش مالیات

یک مشاور مالیاتی به شما کمک می‌کند کسر مالیات سالانه خود را شناسایی کرده و شما را راهنمایی کند تا سرمایه‌گذاری‌هایی انجام دهید که از بدهی‌های مالیاتی در آینده جلوگیری می‌کند. او همچنین می‌تواند راه‌های کاربردی برای صرفه جویی قانونی در انواع مالیات‌هایی که باید پرداخت کنید، به شما پیشنهاد کند. او همچنین می‌تواند به شما برای تهیه و ارسال اظهارنامه مالیاتی، کمک کند.

صرفه جویی در زمان

یک مشاور مالیاتی وضعیت مالی شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و قبل از راهنمایی شرایط درآمد و پس انداز شما را بررسی می‌کند. تسلیم صحیح اظهارنامه مالیات بر درآمد بسیار زمان بر و گیج کننده است. یک مشاور مالیاتی خوب می‌تواند تمام مراحل تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی شما را به بهترین شکل و بدون هیچ اشتباهی با موفقیت پشت سر بگذارد.

ایمن و بدون دردسر

توصیه می‌شود در رابطه با امور مالی خود از یک مشاور مالیاتی کمک و مشاوره بگیرید زیرا آنها در این زمینه متخصص هستند و در غیر این صورت شما را راهنمایی نمی‌کنند. مشاوران مالیاتی سوابق مالیاتی و امور مالی مشتریان خود را به طور موثر و در چارچوب قانونی حفظ و مدیریت می‌کنند. قرار دادن پرونده مالیاتی خود در دست آنها، شما را از نگرانی در مورد پرداخت مالیات، تسلیم اظهارنامه مالیاتی، کسورات و موارد دیگر رها می‌کند.

اکانتیک، ارائه دهنده انواع خدمات مشاوره مالیاتی

مشاور مالیاتی، یکی از خدمات مجموعه حسابداری اکانتیک است که توسط افراد مجرب، حرفه‌ای و با تجربه در اختیار انواع صاحبان کسب و کار قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره مالیاتی، چه به صورت آنلاین، چه تماس تلفنی و چه مراجعه حضوری، از طریق شماره تماس 02191094210 با ما در ارتباط باشید.

از نگاه و تجربه اکانتیک، در اقتصاد جهان تمام تراکنش های بانکی شفاف بوده و در بسیاری از کشورها تا زمانی که مبدا پول مشخص نباشد تراکنش بانکی صورت نخواهد گرفت و میبایست برای نقل و انتقال های بانکی صورتحساب فروش کالا و خدمات صادر شده و به استناد آن  تراکنشهای بانکی قابل انجام است. از طرف دیگر دولت ها به منظور جلوگیری از پولشویی و تراکنشهای مشکوک، دسترسی لازم به حسابهای اشخاص حقیقی و حقوقی داشته و بدین شکل از فرار مالیاتی و همچنین پولشویی جلوگیری می نمایند.

در ایران نیز بدلیل وجود تحریم های بیش از اندازه و کاهش درآمدهای نفتی کشور، دولت عزم جدی به افزایش درآمدهای مالیاتی داشته و مالیات ستانی از محل تراکنشهای بانکی را در دستور کار خود قرارداده و در سالهای اخیر به رسیدگی مالیات بر تراکنش بانکی پرداخته است.

البته که سیستم بانکی و بانکداری در ایران دارای مشکلاتی است و تحریم ها نیز به عقب ماندگی این سیستم از استانداردهای روز دنیا دامن زده و در برخی موارد باعث عدم توانایی در تفکیک و تشخیص صحیح تراکنشهای بانکی درآمدی از تراکنش بانکی غیر درآمدی اشخاص شده و از طرف دیگر بدلیل نبود زیر ساختهای مناسب ، سازمان امور مالیاتی در خصوص تفکیک درآمدهای افرادی که از چند محل درآمد دارند دچار ضعف بوده و  نتیجه آن صدور برگ تشخیص مالیاتی تراکنش بانکی نادرست بوده است .

اکانتیک در زمینه دفاع از مالیات تراکنش بانکی پزشکان و مالیات تراکنش بانکی مشاغل پرونده های بسیاری را مورد رسیدگی و دفاع مالیاتی قرار داده و در اکثر پرونده ها نیز به اشتباهات بانکی و اشتباهات گروه رسیدگی برخورد کرده که این اشتباهات تماما ناشی از نبود زیر ساخت و سیستم های کنترلی به روز با استانداردهای جهانی میباشد.

به توصیه اکانتیک مودیان مالیاتی در صورت مواجهه با پرونده مالیات تراکنش بانکی خود میبایست موارد عدیده ای که بخشی از آن در مطالب فوق ذکر شده و  بخشنامه ۲۰۰/۹۹/۱۶ و سایر بخشنامه ها و دستورالعمل های رسیدگی تراکنش بانکی توجه ویژه داشته باشند.