حساباتو تیک کن

خیابان ولیعصر - روبروی پارک ملت - برج سایه - طبقه هفتم - واحد یک

مشاور مالی

مشاوره مالی تلفنی و آنلاین با بهترین کیفیت و تضمین

مشاور مالی، فردی است که هم به افراد و هم صاحبان کسب و کار در زمینه تصمیم‌گیری‌های مالی کوتاه مدت و بلندمدت، مانند سرمایه‌گذاری‌ها و استراتژی‌ها کمک می‌کند. اما یک مشاور مالی به صورت روزانه چه کاری انجام می‌دهد و اقدامات آنها چگونه به اهداف نهایی مشتریان خود کمک می‌کند؟ اگر شما هم می‌خواهید بدانید که خدمات مشاوره مالی شامل چه مواردی می‌شود و تصمیم بگیرید که آیا به یک مشاور مالی نیاز دارید یا نه با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره مالی و سرمایه گذاری رایگان خود فرم زیر را تکمیل کنید

مشاور مالی کیست؟

Shehara Wooten، یک برنامه‌ریز مالی معتبر و بنیان‌گذار Your Story Financial می‌گوید، مشاوران مالی معمولاً به مشتریان کمک می‌کنند تا نقاط کور شرایط مالی خود را ببینند، مانند درک پیامدهای زودتر از موعد بازنشسته شدن یا پیامدهای تصمیم گیری احساسی. او معتقد است که یک مشاور مالی خود به افراد کمک می‌کند تا آنچه را که جلوی دیدشان را گرفته است، کنار بزنند. برخی از افراد برای حل یک مشکل مالی فوری، مانند زمانی که از یکی از اعضای خانواده پول به ارث می‌برند، یک مشاور مالی استخدام می‌کنند.

هنگامی که یک مشاور مالی برای شرکت خود استخدام می‌کنید، ضروری است فردی را پیدا کنید که مهارت‌های مالی و خدمات مشتری را داشته باشد تا به مشتریان شما مشاوره و حمایت لازم برای رسیدن به اهداف مالی خود را ارائه دهد. به طور کلی مشاوران مالی به مشتریان خود کمک می‌کنند تا درک بهتری از انواع دارایی خود داشته باشند و تصمیم بگیرند که در آینده قصد دارند با دارایی خود چه کنند. به عنوان مثال، اگر مشتری می‌خواهد برای بازنشستگی پس انداز کند، اما مطمئن نیست که چگونه، یک مشاور مالی می‌تواند نوع حساب بازنشستگی ایده آل متناسب با شرایط وی را توصیه کند، سرمایه‌گذاری‌های خاصی را پیشنهاد کند و به سؤالاتی درباره میزان پس انداز پاسخ دهد.

علاوه بر تمام این موارد، مشاوران مالی بسته به دانش تخصصی، پیشینه و مدرک، ممکن است بتوانند به مشتریانی که نیازهای تخصصی‌تری دارند؛ مانند تهیه اظهارنامه مالیاتی و بیمه کمک کنند.

حسین خرم، با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مشاوره مالی و مشاوره مالیاتی، می‌تواند به شما برای برنامه‌ریزی مالی و مالیاتی فردی یا کسب و کارتان کمک کند. در صورتی که شما به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس 02191094210 با ما در ارتباط باشید.

مشاوره مالی چیست؟

به طور کلی، تمام خدماتی که در حوزه مشاوره مالی ارائه می‌شوند، به ارائه راهنمایی‌های  مالی خردمندانه به صاحبان کسب و کار و افراد ختم می‌شود. این موضوع ممکن است به معنای کمک به افراد برای برنامه‌ریزی مالی در دروان بازنشستگی یا کمک به مشاغل برای افزایش ارزش سهام‌داران و بهبود کارایی سرمایه باشد.

مزایای مشاوره مالی چیست؟

احتمالا زمانی که قصد استفاده از خدمات یک مشاور مالی خوب را دارید، اول این سوال را از خود می‌پرسید در ازای هزینه‌ای که پرداخت می‌کنم، چه چیزی دریافت می‌کنم؟ با توجه به اینکه در زمینه سرمایه‌گذاری، بازگشت سرمایه (ROI) از اهمیت بالایی برخوردار است، دور از انتظار نیست به عنوان صاحب سرمایه این سوال را با مشاور مالی خود مطرح کنید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مبلغی که به عنوان هزینه دستمزد مشاور مالی پرداخت می‌کنید، باید به عنوان سرمایه‌گذاری تلفی شود.

تصمیم گیری درست و مدیریت روانشناسی بازار

یکی از مواردی که در سرمایه‌گذاری اهمیت زیادی دارد، جدا نگه داشتن سیاست سرمایه‌گذاری و مدیریت روانشناسی بازار از یکدیگر است. هر دو موضوع در مورد یک موضوع اساسی صحبت می‌کنند: احساسات شما، که می‌تواند حتی بهترین برنامه مالی را خراب کند. یک مشاور مالی خوب به محافظت از شما در برابر احساسات گذار کمک می‌کند، و اگر خودآگاهی داشته باشید که بدانید گهگاه تصمیمات عجولانه یا احساساتی می‌گیرید، حضور این فرد قطعاً ارزشمند خواهد بود

برنامه‌ریزی مالی جامع

داشتن برنامه‌ریزی مالی و سرمایه‌گذاری که تمام جوانب را در نظر می‌گیرد، شانس موفقیت شما برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف را افزار می‌دهد. آیا به برنامه‌ریزی مالیاتی فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید برای دوران بازنشستگی چه کار خواهید کرد؟ هزینه بیمه پزشکی را چطور پرداخت خواهید کرد؟ و … پاسخ به تمام این سؤالات و تهیه یک برنامه‌ریزی مالی جامع، قطعاً کاری نیست که شما به تنهای از پس آن برآیید. قوانین و مقررات جدیدی هر سال تصویب می‌شود که می‌تواند بر برنامه شما تأثیر بگذارد. بنابراین بهترین راه حل این است که برنامه‌ریزی مالی خود را به یک مشاور مالی بسپارید. مشاور مالی حرفه‌ای به تمام قوانین روز مالی، مالیاتی و بیمه تسلط دارد و می‌تواند شما را برای ادامه مسیر و رسیدن به اهداف راهنمایی کند.

حمایت روانی

سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای دوران بازنشستگی دشوار است. اما نکته مثبت این است که شما می‌توانید برای موفقیت در این دوران، از فردی که به اندازه کافی در این زمینه تجربه دارد، کمک بگیرید. ما در مورد کسی صحبت می‌کنیم که شما، همسر، فرزندان، شغل، رویاها، امیدها، اهداف و آینده‌ای را که روزی امیدوارید به دست آورید، کاملاً می‌شناسد. این مشاوران مالی نه تنها شما را می‌شناسند، بلکه فعالانه در تلاش هستند تا تمام تلاش‌های شما را به نتیجه برسانند. فقط دانستن اینکه کسی به این شکل به شما اهمیت می‌دهد از نظر روانی تأثیرگذار است. این بخشی از دلیلی است که مردم مربیان شخصی یا مربیان مالی را استخدام می‌کنند.

وظایف مشاور مالی چیست؟

مشاوران مالی به تصویر کلی زندگی مالی مشتری، از جمله بدهی‌ها، دارایی‌ها، هزینه‌ها و درآمد نگاه می‌کنند تا به مشتریان  در تعیین اهداف و برنامه‌ریزی مالی کمک کنند. مشاوران مالی که دارای گواهینامه‌های مناسب هستند نیز می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های مشتری خود را مدیریت کنند. انواع خدمات مشاوره مالی، بسته به مشاور مالی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. با این حال در ادامه به برخی از رایج‌ترین خدمات و وظایف مشاوران مالی اشاره می‌کنیم:

  • برنامه‌ریزی برای خرید املاک
  • برنامه‌ریزی مالیاتی و استراتژی مالیاتی
  • برنامه‌ریزی مالی برای دوران بازنشستگی
  • تعیین استراتژی تجاری و مالی

چگونه یک مشاور مالی پیدا کنیم؟ راهنمای استخدام مشاور مالی

اگر قصد استخدام مشاور مالی دارید، باید به سه نکته اصلی جهت انتخاب این فرد توجه داشته باشید:

  • اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری هستید؛ اما نمی‌خواهید سبد سرمایه‌گذاری خود را خودتان مدیریت کنید، یک مشاور مالی خوب می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. مشاوران مالی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، می‌تواند به شما نحوه برنامه‌ریزی و استفاده از ابزارهای مدیریت مالی را به شما آموزش دهند.
  • یکی از مهم‌ترین خدمات مشاوره مالی، ارائه خدمات برنامه‌ریزی مالی و سرمایه‌گذاری آنلاین است. اگر به برنامه‌ریزی مالی جامع‌تری نسبت به مدیریت سرمایه‌گذاری نیاز دارید، مشاوران مالی آنلاین می‌توانند هزینه کمتری نسبت به مشاوران مالی حضوری از شما دریافت کنند.
  • هزینه مشاوران مالی که به صورت حضوری خدمات خود را ارائه می‌دهند، بیشتر از مشاورانی است که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. البته در صورتی که قصد دارید به صورت مداوم از مزایای مشاوره مالی بهره‌مند شوید، بهتر است که به فکر استفاده از خدمات مشاوره مالی حضوری باشد. یک مشاور مالی حضوری می‌تواند شخصیت، خانواده و جامعه شما را بشناسد، شناختی که می‌تواند منبع آرامش شما در هنگام خرید خانه، پس‌انداز برای دوران بازنشستگی یا نحوه پرداخت شهریه‌های دانشگاهی فرزندتان باشد.

اگر به خدمات مشاوره مالی نیاز دارید؛ با اکانتیک تماس بگیرید

اگر در حال سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مختلف هستید و برای تصمیم‌گیری بهتر به مشورت نیاز دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره مالی اکانتیک استفاده کنید. اگر سرمایه‌گذاری‌های شما تا حدودی پیچیده است، یا در موضوعاتی غیر از مدیریت سرمایه‌گذاری – مانند پرداخت مالیات و یا آشنایی با روش‌های کاهش بدهی مالیاتی به کمک نیاز دارید، اکانتیک راهنمای شما در این موضوعات خواهد بود. هنگامی که تغییرات یا رویدادهای مهم زندگی را تجربه می‌کنید، ممکن است ایده خوبی باشد که از یک مشاور مالی مشاوره بگیرید. ازدواج، بچه‌دارشدن، دریافت ارث یا تغییر شغل می‌تواند پیامدهای جدی برای شرایط مالی شما داشته باشد. صحبت با یک متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا این تغییرات را به‌خوبی مدیریت کنید و برنامه مالی کلی خود را اصلاح کنید.